кейс "metaltis"
Metaltis - це компанія-виробник комплектуючих для перевезень, яка продає свої товари в таких країнах, як Бельгія, Франція, Німеччина, Іспанія та Нідерланди. Компанія має свої роздрібні магазини та склади в Бельгії, а також інтернет-магазин.
Metaltis досить довго не могла збільшити оборот та утримувати потрібну рентабельність у своєму інтернет-магазині, який програвав роздрібним точкам. Компанія була націлена на зростання цих показників.
Спочатку було поставлено завдання за два місяці збільшити оборот вдвічі і вийти на ROAS у 450%. Наступна мета – 50 продажів на день на третій місяць роботи.
PPC: Paid Search
послуги
цілі
завдання
передісторія
Google Shopping
стратегія та впровадження
У будь-якому інтернет-магазині завжди потрібно уважно та скрупульозно аналізувати дані. Тому ми розбили свою роботу на чотири етапи.
Ми проаналізували всі товарні сегменти та визначили основні групи товарів, які дають близько 60% загального обороту. На цих групах і було зроблено акцент. У клієнта вже були запущені пошукові кампанії в Google Ads та торгові кампанії Google Shopping, але більшість із них були неправильно сегментовані. У першій торговій кампанії було охоплено всі товари магазину. Пріоритетні товари були виділено у пошуку й у окремі рекламні кампанії.
Продуктовий аналіз
У торгових та пошукових кампаніях використовувалася стратегія «Цільова рентабельність інвестицій у рекламу», яка була неправильно підібрана. Через це компанія отримувала значно менший оборот і не могла вийти на ROAS 450%. У цьому основний оборот давала розумна торгова кампанія (Smart Shopping Campaign).
аналіз стратегій оптимізації
Ми сегментували аудиторії за середнім чеком та окремими регіонами. Виділили пріоритетні регіони, де покупці робили найбільші чеки, — це Франція та Бельгія. Ми враховували, що перші покупці завжди беруть невеликі партії товару. Тому для розуміння, яка аудиторія давала найбільші чеки, з яких рекламних кампаній і в який період ми провели когортний аналіз.

Покупці з таких країн, як Франція, часто робили тестові покупки на невеликі чеки в перший місяць, а наприкінці першого місяця або другого місяця, коли вони вже бачили якісний продукт і починали довіряти компанії, робили покупку на великий чек (понад 1500 євро). . Спочатку Metaltis упускали цей момент і відключали багато рекламних кампаній, які відразу не давали високу рентабельність. Звіт у багатоканальних послідовностях також показав, що покупки на великі чеки роблять через місяць після першої взаємодії.
аналіз аудиторії
Насамкінець ми провели аналіз ключових слів у пошукових кампаніях, які давали найбільший результат за останній рік. Також окремо проаналізували ключові слова, які давали найменший результат або його взагалі не давали. Близько 65% ключових слів просто нерентабельні або зливали рекламний бюджет. Брендові ключові слова використовувалися разом з іншими ключовими словами в одній рекламній кампанії.
Аналіз ключових слів
Коли була сформована повна картина та розуміння того, що дає максимальний результат, ми розпочали впровадження.
впровадження
Ми розпочали роботу зі створення нової структури облікового запису: винесли в окрему пошукову кампанію брендові запити. Під кожну категорію товарів та пріоритетні підкатегорії створили окремі пошукову та розумну торговельну кампанію.
Більшість рекламного бюджету ми розподілили на кампанії з товарами, які приносили найбільший результат, з націленням на Францію та Бельгію.
Щоб збільшити охоплення, ми додатково налаштували динамічні пошукові кампанії під пріоритетні та непріоритетні.
У роботі зі стратегією оптимізації ставок ми спочатку знизили цільову рентабельність інвестицій у рекламу з 900% до 600%, потім до 500%, що дало збільшення обороту та заданий ROAS у 450%.
Далі ми почали поступово збільшувати бюджет на пріоритетних кампаніях. На третій місяць ми створили окремі товарні фіди і запустили кампанії з максимальною ефективністю (Performance Max) для пріоритетних груп товарів.
результати
Через два місяці роботи вдалося збільшити оборот у 2,8 рази і вийти на ROAS у 490%.
Після трьох місяців ми досягли 55 замовлень на день за збереження ROAS в 450%.
Зв'яжіться з нами
Made on
Tilda